• Produkt niedostępny
  • -10%
ONA I JEJ KOT
  • ONA I JEJ KOT

ONA I JEJ KOT

34,00 zł
30,60 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27,20 zł

Autor: Makoto Shinkai, Naruki Nagakawa

Ilość
Obecnie brak na stanie

Cztery kobiety, cztery koty, cztery przeplatające się ze sobą historie. Miyu czuje, że jest inna niż wszyscy, i dlatego żyje samotnie. Pewnego deszczowego wiosennego dnia w kartonowym pudle znajduje kota i zabiera go do domu. Reina, tak samo niezależna jak jej kotka Mimi, wkracza w dorosły, nie zawsze przyjazny świat. Aoi to młoda kobieta, której życie naznaczyła śmierć najlepszej przyjaciółki. Staruszka Shino i jej kot wspierają bratanka, który szuka swojego miejsca w życiu.

Życiowym zmaganiom bohaterek dyskretnie przyglądają się koty, a z tej czułej obserwacji rodzi się szczególna, głęboka więź. Bo przecież świat koci niewiele się różni od ludzkiego, a wsparcie, jakie zapewnia druga istota, pozwala zmagać się z małymi i wielkimi problemami.

Ona i jej kot to cztery pełne uroku i zachwytu nad życiem opowieści, które powstały dzięki kotom zabranym z ulicy. To także nowa odsłona jednej z pierwszych prac znanego japońskiego reżysera filmów animowanych Makoto Shinkaia.

„Ciepła, mocna wizualnie i klimatyczna książka, która odpędza nawet najbardziej dogłębne poczucie samotności. Tutaj koty ratują ludzi i wyjaśniają, co się naprawdę w życiu liczy”.

Anette König, SRF

„Czysta prostota. Kilka stron tej powieści dostarcza tylu wrażeń, co całe tomy innych”.

MyanimeList.net

„Poruszająca opowieść o więzi, jaką tworzymy z naszymi zwierzętami”.

AniList

„Krzepiąca kocia historia Shinkaia i Nagakawy to jednocześnie podnoszący na duchu emocjonalny przekaz skierowany do dwunożnych przyjaciół”.

Lisette Gebhardt, Literaturkritik

Makoto Shinkai – japoński filmowiec, animator, autor i artysta mangi. Początkowo pracował jako grafik komputerowy. W 1999 roku zadebiutował pięciominutowym filmem animowanym pt. Ona i jej kot, w którym użył własnych, ręcznie rysowanych ilustracji, a sceny 3D wykonał głównie za pomocą Adobe After Effects. Film został entuzjastycznie przyjęty i był wielokrotnie nagradzany. Po tym sukcesie Shinkai porzucił pracę grafika i zajął się produkcją filmową.

Naruki Nagakawa – japoński scenarzysta i autor mang, twórca adaptacji na powieść filmu Shinkaia Ona i jej kot.

Indeks
KOM013887
Producent
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor
Makoto Shinkai
Naruki Nagakawa
Tłumaczenie
Dariusz Latoś
Ilość stron
160
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
EAN
9788323350767
ISBN
9788323350767
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.