• -10%
WOLNOŚĆ ALBO ŚMIERĆ tom 1
  • WOLNOŚĆ ALBO ŚMIERĆ tom 1

WOLNOŚĆ ALBO ŚMIERĆ tom 1

79,90 zł
71,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 63,92 zł

Scenariusz i rysunek Herzyk

Ilość
W magazynie

Brawurowy debiut jednej z najciekawszych młodych autorek komiksów w Polsce!

Kwiecień 1792 roku, twierdza Szpilberg. Niebezpieczną więźniarkę Franciszkę Barre niespodziewanie odwiedza cesarski oficer Juliusz von Mensdorff. Czego może oczekiwać od zniszczonej więzieniem morderczyni? I co może jej w zamian zaoferować?

Wkrótce Franciszka pod fałszywym imieniem i nazwiskiem trafia do Paryża, na którego ulicach wrze od rewolucyjnych emocji. Jedną niewłaściwą uwagę można przypłacić tam życiem, a to, jakie poglądy uchodzą za rewolucyjnie poprawne, zmienia się niesłychanie szybko.

Bohaterka „Wolności albo śmierci” musi błyskawicznie odnaleźć się w zupełnie nowych realiach, wydeptać w nich własne ścieżki i ocenić, od kogo uzyska to, czego poszukuje i komu może zaufać. Czy będzie to Gaspard, znajomy malarz i republikanin idealista, którego oburza przemoc rewolucji? Czy może obywatelka Klara Lacombe, której nawet rana postrzałowa nie zmusi do opuszczenia pola bitwy o republikę?

W tej skomplikowanej siatce zdarzeń i emocji, najtrudniejszym wyzwaniem dla Franciszki okaże się jednak konfrontacja z własną przeszłością, która niespodziewanie powróci do niej w samym centrum rewolucyjnego wiru. Fale wściekłości będą się od tej pory mieszać w niej z dręczącymi wyrzutami sumienia, ryzykownymi gestami spróbuje pokonać wątpliwości i rozpacz, ale czy zdoła je wyciszyć?

„Wolność albo śmierć” autorstwa Herzyk to komiks płaszcza i szpady, przygodowa epopeja dziejąca się w burzliwych czasach Rewolucji Francuskiej.

Indeks
KOM013326
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Herzyk
Rysunki
Herzyk
Ilość stron
264
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
EAN
9788366128972
ISBN
9788366128972
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.