• -10%
USAGI YOJIMBO SAGA Księga 6

USAGI YOJIMBO SAGA Księga 6

89,99 zł
80,99 zł Zniżka 10%
Brutto

Scenariusz: Stan Sakai

Rysunki: Stan Sakai

Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”.

Szósta księga zbiera historie wydane w tomach: „Most łez”, „Powrót Czarnej Duszy” i „Polowanie na lisa”.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

Tym razem podczas jednej z podróży Usagi pozna Mayumi – dziewczynę, która przekona go, by pomógł jej się wyrwać z prowincjonalnego miasteczka. W miarę jak między obojgiem kiełkuje uczucie, ich wyprawa robi się coraz bardziej niebezpieczna. Długouchy ronin ponownie spotka się z łowcą nagród Genem, wskutek czego Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, Gen zaś podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Tymczasem liczni łowcy nagród wyruszają w pościg za Inazumą opanowaną przez złowrogiego demona Jeia, zwanego Czarną Duszą. Zamieszanie z tym związane nie ominie także Usagiego…

Seria „Usagi Yojimbo: Saga” to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Indeks
KOM010686
Producent
Egmont
Scenariusz
Stan Sakai
Rysunki
Stan Sakai
Tłumaczenie
Jarosław Grzędowicz
Ilość stron
600
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
fantasy
EAN
9788328198906
ISBN
9788328198906
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.