• Produkt niedostępny
PAN WTOREK POPIELCOWY
  • PAN WTOREK POPIELCOWY
  • PAN WTOREK POPIELCOWY
  • PAN WTOREK POPIELCOWY
  • PAN WTOREK POPIELCOWY

PAN WTOREK POPIELCOWY

150,00 zł
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 150,00 zł

Scenariusz: Éric Liberge

Rysunki: Éric Liberge

Ilość
Obecnie brak na stanie

Kartograf Victor Turkawka pośliznął się w łazience, na śmierć, i… obudził się jako szkielet na Plutonie. To właśnie tam znajduje się Czyściec. Ludzie trafiają do niego jako szkielety i snują się, poszukując dalszego sensu. I wszystko byłoby nudne jak flaki z olejem, gdyby nie tajemnicze sekty, fałszywe bóstwa, czyśćcowa milicja oraz szkielety pijące kawę. Wyrusz w niezwykłą przygodę po zaświatach!

Eric Liberge: „Pan Wtorek Popielcowy” to komedia metafizyczna, poruszająca tajemnice, jakie niepokoją nas wszystkich, jak wielkie odejście, które nas pewnego dnia czeka. Jest w niej podłoże judeochrześcijańskie, odpowiadające mojej kulturze. To także gotycki wystrój, który lubię przedstawiać. Ale poza formą biorę czytelnika za rękę i zabieram go do moich jaskiń, pełnych różnych pytań. A kiedy jest bardziej wrażliwy, posuwam się z nim jeszcze dalej.

„Pan Popielcowy Wtorek” to unikatowa seria, która udowodniła, że w komiksie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy. Eric Liberge za scenariusz do tej historii został nagrodzony niezwykle prestiżową nagrodą – im. Rene Goscinnego. Tym komiksem wdarł się do czołówki europejskich twórców historii obrazkowych. Seria jest też jedną z ulubionych samego Philippe Druilleta („Lone Sloane”, „Salambo”).

Indeks
KOM016750
Producent
Studio Lain
Scenariusz
Éric Liberge
Rysunki
Éric Liberge
Ilość stron
280
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
komedia
science fiction
EAN
9788395347740
ISBN
9788395347740
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.