• -20%
RG VEDA tom 1
  • RG VEDA tom 1

RG VEDA tom 1

63,00 zł
50,40 zł Zniżka 20%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 50,40 zł

Scenariusz: CLAMP

Rysunki: CLAMP

Ilość
W magazynie

Trzysta lat temu, Bóg Piorunów Taishakuten zbuntował się przeciwko Niebiańskiemu Władcy (Tentei). W wyniku rebelii Władca oraz jego boski strażnik Ashura-ō stracili życie. Bóg Piorunów z pomocą Shashi, żony Ashury-ou, objął nienależne mu miejsce na tronie i rozpoczął okrutną tyranię jako nowy Emperator. Jednakże została obwieszczona taka przepowiednia:

"Sześć gwiazd uderzy w ziemię. Ty jesteś ciemną gwiazdą, która sprzeciwiła się niebiosom. Twoja podróż rozpocznie się, gdy znajdziesz dziecię wymierającego rodu. Nie potrafię powiedzieć, czy dziecię będzie dobre, czy złe, ale wiem tylko, że może ono obracać kołem niebiańskiego przeznaczenia..."

Podążając za słowami przepowiedni, Strażnik północnych ziem, Yasha-ō, budzi dziecko (nie ma jednoznacznie określonej płci) Ashury-ō, Ashurę, które spało pod wpływem magicznej pieczęci przez ostatnie trzysta lat. Wierząc, że słowa przepowiedni oznaczają, iż wspólnie Sześć Gwiazd może zdetronizować Taishakutena, wraz z Ashurą wyrusza w podróż, by je odnaleźć. Po pewnym czasie dołącza do nich Sōma, Ryu-ō i Karura-ō, troje z przepowiedzianych Sześciu Gwiazd, którymi są również Yasha-ō i Ashura. Tajemnicza postać zwąca się Kujaku, który się regularnie pojawia, daje im cenne rady, ale jego prawdziwa natura i intencje pozostają niejasne.

Indeks
KOM013539
Producent
JPF
Tytuł oryginalny
RG Veda
Scenariusz
CLAMP
Rysunki
CLAMP
Ilość stron
370
Oprawa
miękka z obwolutą
Papier
offsetowy
Druk
czarno-biały
Gatunek
dramat
fantasy
historyczny
nadprzyrodzone
przygoda
romans
shoujo
tragedia
Wydanie
2 w 1
Liczba tomów
5, seria zakończona
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.