• -10%
DZIESIĘĆ TYSIĘCY LIŚCI

DZIESIĘĆ TYSIĘCY LIŚCI

74,00 zł
66,60 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 59,20 zł

Wznowiona po pięćdziesięciu latach od swojego pierwszego wydania Antologia literatury japońskiej jest dziełem unikatowym na polskim rynku wydawniczym. Zapoznaje Czytelnika z najstarszymi i zarazem najznamienitszymi utworami literatury japońskiej, które w większości do dzisiejszego dnia nie zostały przetłumaczone na język polski. Prezentuje m.in. fragmenty wyjątkowej poezji epok Nara i Heian, fragmenty tysiącletniej opowieści dworskiej Genji monogatari, która zaliczana jest to najstarszych tekstów powieściowych na świecie czy też fragmenty opowieści wojennych przypominających eposy rycerskie.

Wiesław Kotański przetłumaczył wszystkie zamieszczone utwory bezpośrednio z oryginału, każdy z fragmentów poprzedził komentarzem, a całość uzupełnił wyczerpującym wstępem.

Wiesław Kotański (1915–2005), orientalista japonista, organizator studiów japonistycznych w Polsce; profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Kulturoznawca, religioznawca, tłumacz literatury japońskiej. Autor m.in. Zarysu dziejów religii w Japonii, Opowieści o bogach japońskich, tłumacz Kojiki czyli Księgi dawnych wydarzeń najstarszego zachowanego dzieła piśmiennictwa japońskiego.

Indeks
KOM01234
Producent
PWN
Autor
Wiesław Kotański
Ilość stron
360
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.