• -20%
  • Nowy
MOONSHADOW

MOONSHADOW

199,00 zł
159,20 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz J.M. DeMatteis, Rysunki Jon J Muth

Klasyk literatury komiksowej w kompletnym wydaniu zbiorczym!
Romantyczny, sędziwy i niewiarygodny narrator – Moonshadow – prowadzi czytelnika przez historię o dojrzewaniu między planetami. Wspomina swoje dziwne międzygatunkowe poczęcie, ucieczkę z kosmicznego zoo i walkę o przetrwanie w trawionym wojną wszechświecie.
Ta ważna, ponadczasowa „baśń dla dorosłych”, uważana przez wielu za pierwszą amerykańską powieść graficzną w pełni wykonaną techniką malarską, nareszcie doczekała się wydania zbiorczego z nowym wstępem J.M. DeMatteisa i dodatkami: szkicami, notatkami autorów i stronami maszynopisu oryginalnego scenariusza. Poza zrekonstruowanymi cyfrowo, olśniewającymi akwarelami Jona J Mutha album zawiera także wszystkie oryginalne okładki oraz ilustracje Kenta Williamsa i George’a Pratta.

Poetyczny, filozoficzny i przełomowy Moonshadow kończy napisana wiele lat później nowela Żegnaj, Moonshadow, która ukazuje życie Moona po burzliwej młodości w kosmosie. Wspólnie tworzą ponadczasową i brawurową opowieść łączącą science fiction z fantasy, którą „New York Daily News” nazwał „upiornym, erudycyjnym poematem symfonicznym”, a sam DeMatteis – „spotkaniem dickensowskiego Davida Copperfielda i Siddharthy w kosmosie”.

Indeks
KOM011421
Producent
Mucha Comics
Scenariusz
J.M. DeMatteis
Rysunki
Jon J Muth
Tłumaczenie
Jacek Drewnowski
Ilość stron
512
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
akcja
science fiction
ISBN
9788366589315
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.