• Produkt niedostępny
  • -20%
NEUROKOMIKS

NEUROKOMIKS

39,90 zł
31,92 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenarzysta Hana Ros, rysunki Matteo Farinella

Ilość
Obecnie brak na stanie

- Najlepiej sprzedający się komiks w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobrow (wydawcy m.in. netflixowej Hildy)

- Historia badań nad mózgiem, ciekawostki z dziedziny neurologii

- Autorzy naukowcami, którzy w przystępny sposób potrafią przekazać wiedzę

Podróż przez ludzki mózg: neuronowe lasy, jaskinie pamięci i zamki podstępu. Podczas tej drogi spotkamy bestie jak z obrazów Boscha, gigantyczne ośmiornice, grające na gitarze morskie ślimaki oraz pionierów neurologii, jak choćby Iwan Pawłow, autor słynnego eksperymentu z psem.

Tą dziedziną nauki zajmują się na co dzień również autorzy Neurokomiksu. Hana Roš ma stopień doktora na Uniwersytecie Oksfordzkim, a Matteo Farinella – specjalizujący się w ilustracji na potrzeby publikacji naukowych – jest doktorem neurologii University College w Londynie.

W swojej powieści graficznej Roš i Farinalla wyjaśniają, czym są percepcja i halucynacje, wspomnienia i emocje, czym różni się umysł od mózgu.

Przez wszystkie te zagadnienia prowadzą za pomocą efektownych i czytelnych ilustracji oraz graficznych metafor, które sprawiają, że skomplikowane procesy zachodzące w mózgu stają się zrozumiałe dla czytelników w każdym wieku.

Matteo Farinella / rysunki

Ukończył neurobiologię na University College w Londynie w 2013 roku. Od tamtej pory zdobytą na studiach wiedzę łączy z wielką pasją do rysowania, by tworzyć edukacyjne komiksy, ilustracje i animacje.

Współpracuje z uniwersytetami i instytucjami edukacyjnymi na całym świecie, organizując zajęcia i warsztaty, podczas których pokazuje, jak prosta i przystępna może być nauka. Od 2016 roku prowadzi na Uniwersytecie Columbia badania na temat roli wizualnych narracji w przekazywaniu wiedzy naukowej.

Do tej pory opublikował trzy książki: „Neurokomiks”, „Cervellopoli” i „The Senses”.

Hana Roš / scenariusz

Doktorat z neurobiologii obroniła na uniwersytecie oksfordzkim w 2007 roku i od tamtej pory nieprzerwanie zajmuje się tą dziedziną. Dwa lata po ukończeniu nauki przeniosła się do Londynu, by na tamtejszym University College prowadzić badania na temat struktury i funkcji móżdżku oraz połączeń w korze nowej. Publikowała prace w takich pismach naukowych jak „Journal of Neuroscience” czy „Nature Neuroscience”.

Oprócz pracy naukowej zajmuje się popularyzowaniem nauki za pomocą filmów, wykładów, czy komiksu.

Producent
Marginesy
Scenariusz
Hana Ros
Rysunki
Matteo Farinella
Ilość stron
136
Oprawa
twarda
Papier
offsetowy
Druk
czarno-biały
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.