• Produkt niedostępny
  • -20%
DZIECKO Z ZIEMI

DZIECKO Z ZIEMI

28,00 zł
22,40 zł Zniżka 20%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 25,20 zł

Autor Fuminori Nakamura

Ilość
Obecnie brak na stanie

Mrocznie melancholijna opowieść Fuminori Nakamury - zwycięzcy nagrody im. Akutagawy - pogrąża nas w otchłani pełnej krętych ścieżek, niespokojnej psychiki młodego człowieka.

Cyniczny narrator bez imienia rzuca pracę sprzedawcy, by zostać taksówkarzem w Tokio. Pewnego dnia bez konkretnych przyczyn zaczyna walkę z grupą motocyklistów i zostaje mocno pobity.

Następnie dowiaduje się, że jego ojciec jeszcze żyje (on sam został porzucony przez rodziców) i zaczyna rozmyślać, jak wyglądałoby jego życie, gdyby dano mu szansę normalnie dorastać. Krok po kroku Nakamura zdradza coraz więcej szczegółów, sprawiając, że bohater, który na początku wydaje nam się dziwny, staje się nam coraz bliższy. Wartka akcja prowadzi do finału, w którym wyjaśnia się też znaczenie tytułu utworu – Dziecko z ziemi.

Fuminori Nakamura urodził się w 1977 roku. Studiował na Uniwersytecie Fukushima, który ukończył w 2000 roku. Zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym najważniejsze w Japonii -Nagrodę im. Akutagawy oraz e Prize. Kieszonkowiec, jego pierwsza książka przetłumaczona na angielski, znalazła się w finale Los Angeles Times Book Prize. Nakamura jest uznany za najbardziej utalentowanego pisarza kryminałów w Japonii. 

Indeks
KOM09896
Producent
Kwiaty Orientu
Autor
Fuminori Nakamura
Tłumaczenie
Dariusz Latoś
Ilość stron
128
Oprawa
miękka
EAN
9788394432782
ISBN
9788394432782
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.