• -10%
WILSON

WILSON

59,90 zł
53,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 53,91 zł

Scenariusz: Daniel Clowes

Rysunki: Daniel Clowes

Poznajcie Wilsona, zadufanego w sobie samotnego mężczyznę w średnim wieku, który najbardziej na świecie kocha swojego psa. Całkiem możliwe, że nikogo innego. Szukając jednak międzyludzkich relacji, Wilson zadręcza zarówno znajomych, jak i obcych konwersacjami pełnymi patosu wymieszanego z brutalnie szczerym i autokrytycznym poczuciem humoru.

Gdy umiera ojciec Wilsona, czyniąc go jeszcze bardziej samotnym, ten wyrusza odnaleźć swoją byłą żonę, w nadziei że uda się wskrzesić martwy od dawna związek. Okazuje się, że już po rozstaniu urodziła się ich córka i została oddana do adopcji. Wilson postanawia odnaleźć swoje jedyne dziecko, a potem zmusić obie kobiety, by na nowo stworzyli rodzinę. Ten szalony pomysł będzie miał poważne konsekwencje.

W swoim komiksie Daniel Clowes, autor „Ghost World”, „Davida Boringa”, czy „Patience”, tworzy fascynujący, porywający i boleśnie zabawny portret współczesnego egoisty – bezwzględnie szczerego i obojętnego wobec innych i ich potrzeb. „Wilson” doczekał się filmowej adaptacji z Woodym Harrlesonem i Laurą Dern w rolach głównych.

Clowes stworzył potwora, ale to potwór który przywróci wam wiarę w ludzi - The Guardian

Zabawny, wzruszający, absurdalny i dramatyczny - Miami Herald

Indeks
KOM07321
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Daniel Clowes
Rysunki
Daniel Clowes
Tłumaczenie
Wojciech Góralczyk
Ilość stron
80
Oprawa
miękka
Papier
offsetowy
Druk
kolorowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.