• -10%
TYLKO SPOKOJNIE
  • TYLKO SPOKOJNIE

TYLKO SPOKOJNIE

39,90 zł
35,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 31,92 zł

Scenariusz Henryk Glaza, Anna Ostrowska-Warzecha, rysunek Henryk Glaza, Wydawnictwo: Kultura Gniewu, stron 164, oprawa miękka, druk czarno- biały.

Ilość
W magazynie

Podobne historie są codziennością w każdym mieście, na każdej ulicy, w wielu znanych nam rodzinach. Dzień w dzień w szpitalach jest stawiana diagnoza śmiertelnej choroby. Co kilka godzin komuś uświadamiana jest jego śmiertelność.
Marek dowiaduje się o niej przez przypadek, w trakcie rutynowych badań. Banalna diagnoza, dla niego jest końcem życia, jakie znał. Wizją odejścia, z którą jeszcze pewien czas będzie musiał żyć i oswoić się z nią najlepiej, jak potrafi.
Przewodnikami w tych zmaganiach są jego idole muzyczni: Miles Davis, Neil Young, Bob Dylan. Z pomocą tych postaci i swoich bliskich Marek będzie musiał odnaleźć się w nowej sytuacji.
Historia opowiedziana w komiksie  jest oparta na wspomnieniach dotyczących zmagań prawdziwej rodziny. Szczerość i zaufanie sportretowanych osób przydają „Tylko spokojnie” autentyczności, wzbogaconej pomysłami scenarzysty i rysownika. Dzięki temu ten uniwersalny dla współczesnego świata problem, zyskuje prywatny, intymny wymiar.
To nie jest opowieść o drodze do ozdrowienia ani o dramacie umierania. Nie jest to także medyczny zapis terapii, czy obrazu choroby.
To historia o śmiertelności, z którą każdemu przyjdzie się zmierzyć zanim umrze.

Producent
Kultura Gniewu
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.