• -10%
OSIEDLE SWOBODA tom 1
  • OSIEDLE SWOBODA tom 1

OSIEDLE SWOBODA tom 1

69,90 zł
62,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 55,92 zł

Scenariusz i rysunki Michał „Śledziu” Śledziński

Ilość
W magazynie

Gdybym miał wymienić najważniejszą polską serię komiksową z przełomu stuleci, nie zastanawiałbym się ani chwili  „Osiedle Swoboda” jest poza konkurencją  tak o komiksie Michała „Śledzia” Śledzińskiego pisał w „Gazecie Wyborczej” Wojciech Orliński. Ukazujący się na łamach słynnego „Produktu” cykl Śledzia był jednym ze znaków rozpoznawczych magazynu, który zmienił polski komiks.

To obyczajowa historia z życia miejskiej młodzieży, która lubi ostrą muzę, imprezy, alkohol i inne używki. Snujący się po osiedlowych uliczkach bohaterowie niezapomniani Wiraż, Dźwiedziu, Szopa, Smutny i reszta ferajny borykają się z przemocą, nudą, tępymi dresiarzami i kacem, czyli z tym wszystkim, na co narażeni są codziennie młodzi ludzie.

Śledziu opowiada o tym zwyczajnym życiu na zwyczajnym osiedlu z niezwykłym poczuciem humoru, przyglądając się swoim bohaterom z sympatią i dystansem jednocześnie. Doprawia to szczyptą surrealizmu i fantastyki, które na Osiedlu Swoboda wyglądają zadziwiająco naturalnie.

Większość patentów, które spotkały „Swobodną” ekipę, wydarzyła się na serio mnie, moim znajomkom, lub została podsłuchana pod sklepem nocnym  mówił Śledziu w jednym z wywiadów. I to ten autentyzm połączony z doskonałą komiksową formą nadał opowieści nową jakość. Do dziś nikt nie sportretował polskiej młodzieży i jej życia we współczesnej Polsce w równie przekonujący i fascynujący sposób. O czym łatwo się przekonać sięgając po ten kompletny zbiór wszystkich epizodów opublikowanych w „Produkcie”.

Nowe, czwarte już wydanie, edytorsko przygotowane jest tak, by stanowiło całość z „Osiedlem Swoboda 2”, czyli kompletnym wydaniem zeszytowej serii Śledzia.

Indeks
KOM04589
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Michał „Śledziu” Śledziński
Rysunki
Michał „Śledziu” Śledziński
Ilość stron
280
Oprawa
twarda z obwolutą
Papier
kredowy
Druk
czarno-biały
Wydanie
IV
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.