• -10%
OSTATNIE SPOJRZENIE

OSTATNIE SPOJRZENIE

99,90 zł
89,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Scenariusz: Charles Burns

Rysunki: Charles Burns

W „Ostatnim spojrzeniu” Charles Burns, autor legendarnego „Black Hole”, zabiera nas w podróż zarówno w głąb pamięci swojego bohatera, szukającego w przeżyciach z młodości źródła nękających go lęków, jak i do świata surrealistycznych wizji i snów.

Doug, początkujący fotograf i student sztuki, patrzy na rzeczywistość przez obiektyw aparatu. Za pomocą kolejnych polaroidów tworzy mapę swoich przeżyć, desperacko próbuje uchwycić rzeczy, które wydają się mu umykać. Stwarza też swoje artystyczne alter ego: Johnny’ego 21. To on wchodzi na scenę, ukryty za prostą, komiksową maską. To także Johnny 21 przeżywa niezwykle sugestywne koszmary.

Świat Douga nabiera szybszych obrotów, gdy bohater poznaje Sarę. Przyciąga go jej pełna prowokacji sztuka i aura tajemnicy. Wszystko zaczyna się jednak komplikować, gdy ich wspólne balansowanie na granicy życia i śmierci przestaje być tylko twórczym eksperymentem. Pogoń za ekstremalnymi doznaniami odsłania pokłady lęku, poczucia winy i niespełnienia.

„Ostatnie spojrzenie” to wielopoziomowa, mroczna podróż w głąb podświadomości. Charles Burns podąża w niej tropami narkotycznych wizji Williama S. Burroughsa, ale również odwołuje się do komiksowego uniwersum Hergégo, twórcy Tintina.

Indeks
KOM014920
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Charles Burns
Rysunki
Charles Burns
Tłumaczenie
Wojciech Góralczyk
Ilość stron
176
Oprawa
miękka ze skrzydłami
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
dramat
obyczajowy
ISBN
9788367360166
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.