• -10%
SAMOTNOŚĆ KOMIKSIARZA

SAMOTNOŚĆ KOMIKSIARZA

69,90 zł
62,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 55,92 zł

Scenariusz: Adrian Tomine
Rysunki: Adrian Tomine

Komediowy pamiętnik twórcy komiksów z życia pełnego spotkań z fanami, środowiskowych nieporozumień i innych kłopotów.

Co się dzieje, gdy hobby z dzieciństwa przeradza się w zawodową karierę? „Samotność komiksiarza” – niesłychanie zabawna i niestroniąca od ujawniania intymnych szczegółów autobiografia Adriana Tomine – oferuje szereg zaskakujących odpowiedzi na to pytanie.

Codzienność autora to męczące trasy promujące kolejne tytuły i kłopotliwe spotkania z czytelnikami. To wywiady, których wolałoby się nie udzielać i często żenujące spotkania z innymi artystami. To nieustanne balansowanie pomiędzy ambicją i chwiejnym poczuciem własnej wartości, pragnieniem sławy a strachem przed porażką, gdy gdzieś pomiędzy tym wszystkim toczy się życie, w którym trzeba radzić sobie także w roli męża i ojca.

Kiedy Tomine zupełnie niespodziewanie trafia na szpitalną izbę przyjęć, zaczyna zastanawiać się, czy to wszystko naprawdę było warte zachodu? Możliwości, jakie daje pozornie wspaniała kariera, wyróżnienia i nagrody giną przecież pod ciężarem pamięci o gafach, zniewagach i upokorzeniach, których doświadczył (lub które spowodował).

W „Niedoskonałościach” czy „Śmiechu i śmierci” Tomine przyglądał się z uwagą innym, teraz skupia się na sobie, a jego autoironiczna "Samotność komiksiarza" staje się złożonym portretem pełnego wątpliwości artysty.

Indeks
KOM014750
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Adrian Tomine
Rysunki
Adrian Tomine
Tłumaczenie
Wojciech Góralczyk
Ilość stron
146
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
czarno-biały
Gatunek
obyczajowy
EAN
9788367360128
ISBN
9788367360128
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.