• -20%
RETRO

RETRO

69,90 zł
55,92 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz: Łukasz Ryłko

Rysunki: Łukasz Ryłko

Chłopiec mszczący się za śmierć ulubionego kanarka. Pisarz chcący sprzedać duszę diabłu za odrobinę talentu. Niezwykła kobieta chcąca przeżyć niezapomnianą noc. Detektyw będący na tropie tajemniczych porywaczy. To tylko kilka postaci, których losy przetną się na kartach komiksu „Śmiercionośni”.

Zabawna, ale także melancholijna opowieść Łukasza Ryłko pełna jest nawiązań do filmu i literatury. Czasem są one wyraźne, czasem sprytnie ukryte, gdzieś na drugim planie. Ich odnajdywanie to tylko jedna z wielu przyjemności płynących z lektury „Śmiercionośnych”. Olbrzymie wrażenie robi warstwa graficzna komiksu – pełne detali czarno-białe rysunki przypominają najlepsze dokonania klasyków polskiej ilustracji. A na koniec pozostaje jeszcze złożenie w całość puzzli, jakimi są poszczególne rozdziały „Śmiercionośnych”. Jaki wyłoni się obraz?

„Retro” Łukasza Ryłko to nowe wydanie jego „Śmiercionośnych” z roku 2007. Nie tylko w większym formacie, ale również poszerzone o wcześniej niepublikowane historie „Zimny drań”, „Opowieść wigilijna” oraz „...”. „Kara”, komiks, który rozpoczyna album, zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2005 roku.

Indeks
KOM014465
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Łukasz Ryłko
Rysunki
Łukasz Ryłko
Ilość stron
100
Oprawa
miękka ze skrzydłami
Papier
offsetowy
Druk
czarno-biały
Gatunek
obyczajowy
ISBN
9788367360104
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.