• Produkt niedostępny
  • -10%
WOJNA NA PACYFIKU Faza przewagi japońskiej 7 XII  1941-6 VI 1942
  • WOJNA NA PACYFIKU Faza przewagi japońskiej 7 XII  1941-6 VI 1942

WOJNA NA PACYFIKU Faza przewagi japońskiej 7 XII 1941-6 VI 1942

36,00 zł
32,40 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 32,40 zł

Autor Jarosław Jastrzębski, wydawnictwo Inforteditions, oprawa miękka, stron 175.

Ilość
Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży.

Wbrew naiwnym oczekiwaniom niektórych polityków oraz politologów upadek muru berlińskiego nie oznaczał ani końca historii, ani nawet końca wojen jako środka prowadzenia polityki. Rozpad Jugosławii, najnowsze wydarzenia wokół Gruzji oraz Ukrainy dowodzą, że konflikty, także na starym kontynencie nie przeszły do historii. Wiele wskazuje na to, że w dającej się przewidzieć przyszłości wciąż będą towarzyszyć ludzkości.

Fakt ten skłania więc do pogłębionych studiów nad dziejami wojen, w tym także konfliktów już odległych, ale stanowiących cenne źródło analiz zarówno dla historyków, jak i politologów. Przypadająca niedawno okrągła setna rocznica wybuchu I wojny światowej oraz 75 lat, które mija od wybuchu II wojny światowej, skłaniają do pogłębionych refleksji nad tymi kataklizmami dziejowymi. Pomimo tysięcy publikacji w wielu językach zainteresowanie tymi konfliktami nie słabnie, a zwiększający się dystans czasowy dzielący nas od obu wydarzeń zwiększa obiektywizm historycznych dociekań.
Refleksja historyczna nie może być zbiorem sztywnych aksjomatów i prawd niepodważalnych. Po raz kolejny przekonuje nas o tym autor niniejszej monografii. Doktor Jarosław Jastrzębski – historyk młodszego pokolenia dziejopisarzy polskich po raz kolejny przekonuje czytelnika, że II wojna światowa na Dalekim Wschodzie wymaga nowego, świeżego spojrzenia, zwłaszcza – używając bon motu angielskiego znawcy tematu – „z drugiej strony wzgórza”… (z przedmowy Prof. R. Kochnowskiego)

 

Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.