• -10%
PODWODNI KAMIKADZE

PODWODNI KAMIKADZE

60,00 zł
54,00 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 48,00 zł

Autor Yutaka Yokota

Podwodni kamikadze-niezwykła opowieść o ludziach, którzy zgłosili się na ochotnika do japońskich samobójczych jednostek „żywych torped”. Książka została napisana przez jednego z „ochotników”, który relacjonuje swoje emocje związane z pobytem w jednostce i udziale w akcji.

Żywe torpedy to jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic Japończyków, broń mająca odwrócić losy wojny. Autor, który są, zgłosił się do samobójczej jednostki, wprowadza nas od tajnego ośrodka, opisuje codzienne życie podwodnych kamikadze, przebieg ich szkolenia i w końcu ataki z użyciem żywych torped. W swojej opowieści sięga często do relacji swoich kolegów, uczestników lub świadków wydarzeń, dzięki czemu opowieść jest niezwykle barwna, pełna emocji i dramatycznych chwil. To także książka, o tym jak łatwo jest umierać i jak trudno powrócić do świata żywych...

Yutaka Yokota Japoński podoficer, który będąc w ośrodku szkolenia pilotów myśliwców zgłosił się do samobójczej jednostki żywych torped. Wziął udział w kilku operacjach, które przeżył z powodu awarii swojej torpedy albo zbyt odległego celu dla jej zasięgu.

Indeks
KOM04304
Producent
Katmar
Autor
Yutaka Yokota
Tłumaczenie
Marek Jurczyński
Ilość stron
308
Oprawa
twarda
Gatunek
historyczny
wojenny
EAN
9788365201935
ISBN
9788365201935
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.