• Obniżka

DZIESIĘĆ TYSIĘCY LIŚCI

59,90 zł
53,91 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
W magazynie

Wznowiona po pięćdziesięciu latach od swojego pierwszego wydania Antologia literatury japońskiej jest dziełem unikatowym na polskim rynku wydawniczym. Zapoznaje Czytelnika z najstarszymi i zarazem najznamienitszymi utworami literatury japońskiej, które w większości do dzisiejszego dnia nie zostały przetłumaczone na język polski. Prezentuje m.in. fragmenty wyjątkowej poezji epok Nara i Heian, fragmenty tysiącletniej opowieści dworskiej Genji monogatari, która zaliczana jest to najstarszych tekstów powieściowych na świecie czy też fragmenty opowieści wojennych przypominających eposy rycerskie.

Wiesław Kotański przetłumaczył wszystkie zamieszczone utwory bezpośrednio z oryginału, każdy z fragmentów poprzedził komentarzem, a całość uzupełnił wyczerpującym wstępem.

Wiesław Kotański (1915–2005), orientalista japonista, organizator studiów japonistycznych w Polsce; profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Kulturoznawca, religioznawca, tłumacz literatury japońskiej. Autor m.in. Zarysu dziejów religii w Japonii, Opowieści o bogach japońskich, tłumacz Kojiki czyli Księgi dawnych wydarzeń najstarszego zachowanego dzieła piśmiennictwa japońskiego.

Wydawnictwo
PWN
Autor
Wiesław Kotański
Ilość stron
360
Oprawa
miękka ze skrzydłami