KLEZMERZY tom 3 Sami złodzieje! - używany

KLEZMERZY tom 3 Sami złodzieje! - używany

39,90 zł
Brutto

Scenariusz i rysunki Joann Sfar 

Noé Davidovitch, Baron Tyłka Swego i towarzyszący mu muzycy – Hava, Yaakov, Vincenzo, Tchokola – wracają! Przed nimi potyczki z Cyganami, napad na sklep z gitarami, nieporęczne zwłoki... A gdy w grę wchodzi akcja, przygoda i zbrodnia, niedaleko jest Miszka Japończyk, król złodziei, żydowski ojciec chrzestny Odessy. To wszystko i dużo, dużo więcej w trzecim tomie niezwykłej opowieści Joanna Sfara!

Twórca słynnego „Kota rabina” tym razem umieszcza akcję przed II wojną światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o wędrownych muzykach. Nie bacząc na przeciwności losu, szukają kolejnego wesela, bar micwy bądź zwykłej popijawy, by grać i zarobić trochę grosza.

Sfar czerpiąc z opowiadań Isaaca Bashevisa Singera, żydowskich podań, a także z malarstwa Marca Chagalla, nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego „Klezmerzy” to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągającą bez reszty opowieść. Jest nim Joann Sfar.

Indeks
KOM013463
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Joann Sfar
Rysunki
Joann Sfar
Tłumaczenie
Katarzyna Koła-Bielawska
Ilość stron
158
Oprawa
miękka ze skrzydełkami
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Wydanie
I
EAN
9788366128798
ISBN
9788366128798
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.