MEGALEX tom 3 Serce Kavatah

MEGALEX tom 3 Serce Kavatah

29,90 zł
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 29,90 zł

Scenariusz: Alexandro Jodorowsky

Rysunki: Fred Beltran

Ostatni tom osadzonej we wszechświecie Incala i Technokapłanów serii science fiction klasyka komiksu, Alexandro Jodorowsky'ego, z nowoczesnymi, w dużej części tworzonymi komputerowo rysunkami Freda Beltrana.

Wojna pomiędzy ekstremalnie stechnicyzowaną cywilizacją, zamieszkującą miasta Megalexu a prymitywną kulturą "bio" z ostatniego lasu i podziemi planety wkracza w decydującą fazę. Władająca miastami rodzina królewska postanawia rozpocząć ostateczną ofensywę przeciwko wszelkim przejawom dawnej kultury. Kavatah, córka władcy, oferuje się doprowadzić zrobotyzowaną armię wprost do serca Lasu Chem, ostatniego miejsca na powierzchni planety, gdzie swobodnie rozwija się przyroda. Chce tam odnaleźć i zniszczyć skrzydlatego bohatera ekowojowników, mutanta Zeraina, którego nienawidzi. Choć chyba też kocha... Tymczasem rebelianci (ich działaniami potajemnie steruje mityczny mędrzec w dwóch osobach, Cabot-Chadday) szykują atak na pałac królewski, a ich ostatecznym celem jest całkowite zniszczenie cywilizacji technicznej.

W retrospekcjach poznajemy przeszłość Megalexu - a właśnie w przeszłości tkwi tajemnica, dlaczego rajska planeta zamieniła się w pokryte metalem, nieprzyjazne przyrodzie piekło. W przeszłości także kryje się wyjaśnienie, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy. Dochodzi do ostatecznego starcia dwóch całkowicie sobie obcych sposobów życia. Czy w kosmosie możliwe jest istnienie archaicznego społeczeństwa, negującego osiągnięcia nauki i techniki? Odpowiedź, jaką dają autorzy serii, można odnieść nie tylko do Megalexu, jest ona aktualna także w naszej rzeczywistości, gdzie przecież ścierają się orientacje techniczne i ekologiczne, często występujące w odmianach skrajnych, niezdolnych do zaakceptowania racji strony przeciwnej.

Indeks
KOM03821
Producent
Egmont
Scenariusz
Alexandro Jodorowsky
Rysunki
Fred Beltran
Tłumaczenie
Maria Mosiewicz
Ilość stron
64
Oprawa
miękka
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
science fiction
EAN
9788323790716
ISBN
9788323790716
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.