• -30%
CARLOS GARDEL Głos Argentyny

CARLOS GARDEL Głos Argentyny

49,99 zł
34,99 zł Zniżka 30%
Brutto

Buenos Aires na początku XX wieku było wielkim, nowoczesnym miastem, gdzie dzięki licznie przybywającym emigrantom z całego świata krzyżowały się różne kultury. Autorzy komiksu dokonują rekonstrukcji pejzażu i charakteru ówczesnej stolicy Argentyny. Przedstawiają własną wizję artystyczną, której główną osią fabularną jest biografia słynnego śpiewaka tamtego okresu Carlosa Gardela.
Dziś nazwisko tego utalentowanego kompozytora i pieśniarza jest prawie nieznane w przeciwieństwie do jego muzyki. Carlos Gardel jest autorem najsłynniejszych tang, wystarczy wspomnieć Por una cabeza znane z filmu Zapach kobiety Martina Bresta. Dla Argentyńczyków Carlos Gardel jest postacią kultową, archetypem i ideałem mężczyzny i artysty. Wokół postaci piosenkarza zawsze krążyło wiele plotek i trudno było o jednoznaczną ich ocenę. Nikt do końca nie poznał prawdziwej biografii Gardela, a informacje na jego temat są mało precyzyjne. Jedynym pewnym faktem jest to, że Carlos Gardel był główną postacią argentyńskiej sceny piosenki popularnej i jednym z najbardziej wyjątkowych głosów XX wieku. Nagrał przeszło siedemset piosenek i wystąpił w ośmiu filmach.
Mistrzowsko skomponowany scenariusz Carlosa Sampayo oraz znakomite czarno-białe rysunki Jos Munoza dopełniają się wzajemnie, tworząc obraz świata artystów, polityków i mafiosów.

Producent
Egmont
Scenariusz
Carlos Sampayo
Rysunki
José
Ilość stron
120
Papier
offsetowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.