• -30%
BARRAS tom 1
  • BARRAS tom 1

BARRAS tom 1

15,00 zł
10,50 zł Zniżka 30%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 10,50 zł

Scenariusz i rysunki Emilio Utrera, wydawnictwo Mandioca, ston 24, papier offset, oprawa miękka, druk czarno- biały.

Ilość
W magazynie

Barras Emilia Utrery wreszcie przybywają do Polski. Legendarni argentyńscy kibice siejący postrach w okolicach stadionów i na przedmieściach Buenos Aires nie będą się patyczkować w walce o wpływy. Pierwszy z sześciu zeszytów serii zaczyna się od wielkiej zadymy stadionowej, w której ginie kibic. Tak naprawdę wcale jednak nie o niego chodziło, ot, pechowiec, zbłądził w niewłaściwe miejsce o niewłaściwej porze...

Wartka akcja, brutalny język ulicy, świetne rysunki, których czarno-biała kreska pulsuje mocą i energią. Autor lubi bawić się konwencją i wbić muskuły superbohaterów w dresiki ultrasów, łatwość tworzenia karykaturalnych rysunków ma zadziwiającą jak na grafficiarza i tatuażystę przystało.

Barras to coś więcej niż opowieść o ultrasach z Argentyny znanych z tego, że robią najlepszą oprawę na świecie, handlują narkotykami i bronią oraz tatuują sobie Malwiny (znane nam bliżej jako Falklandy) jako część państwa argentyńskiego. Utrera opowiada nam historię przestępczego światka jednego z najbardziej imponujących miast globu - Buenos Aires. A że w okolicznościach stadionów - to na polskim rynku nowość, która tylko działa na korzyść komiksu.

Emilio Utrera (1983) jest samoukiem, który od dziecka wiedział, że chce malować, rysować, kreślić znaki. W 2012 rozpoczął rysowanie serii komiksów Barras, która w następnym roku, w Argentynie przyniosła mu uznanie w środowisku rysowników.

Indeks
KOM05743
Producent
Mandioca
Scenariusz
Emilio Utrera
Rysunki
Emilio Utrera
Oprawa
miękka
Papier
offsetowy
Druk
czarno-biały
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.