• -30%
KLEZMERZY

KLEZMERZY

49,90 zł
34,93 zł Zniżka 30%
Brutto

Scenariusz i rysunki Joann Sfar 

Poznajcie Noe Davidovicha, Barona Tyłka Swego, i towarzyszącą mu wyjątkową grupę muzyków: Havę, która opuszcza swą rodzinną wieś, by wyruszyć jego śladem; Yaakova, którego rabin wyrzuca z jesziwy, choć ten jest jego najlepszym uczniem; Vincenzo, wędrownego skrzypka i lunatyka; Tchokolę, cygana, który zbiegł przed pewną śmiercią z rąk Kozaków.

Wszyscy oni spotykają się na kartach „Klezmerów”, nowego komiksu Joanna Sfara. Twórca słynnego „Kota rabina” tym razem umieszcza akcję przed II Wojną Światową w Europie Wschodniej. W brawurowym stylu snuje barwną, zabawną i wzruszającą opowieść o muzykach, którzy wędrują od jednego sztetla do drugiego. Nie bacząc na przeciwności losu szukają kolejnego wesela, bar micwy, bądź zwykłej popijawy, by grać muzykę i zarobić trochę grosza.

Sfar czerpiąc z opowiadań Issaca Bashevisa Singera, żydowskich podań a także z malarstwa Marca Chagala nie tylko odtwarza atmosferę świata, który już nie istnieje, ale także nieustannie zaskakuje. Jego „Klezmerzy” to komiks jednocześnie zabawny i pełen tragicznych wydarzeń, optymistyczny i smutny, czuły i okrutny. Jest tylko jeden twórca, który z takiej szalonej mozaiki nastrojów jest w stanie stworzyć spójną i wciągająca bez reszty opowieść. Na szczęście jest nim Joann Sfar.

Indeks
KOM01429
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Joann Sfar
Rysunki
Joann Sfar
Ilość stron
144
Oprawa
miękka ze skrzydłami
Papier
offsetowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.