• Produkt niedostępny
  • -10%
KAWAII SCOTLAND tom 1 Light Novel

KAWAII SCOTLAND tom 1 Light Novel

34,99 zł
31,49 zł Zniżka 10%
Brutto

Autor Ilona Myszkowska, Adrian Pskiet, Janina Błaszkiewicz, rysunki Katarzyna Dranka Stasiowska

Ilość
Obecnie brak na stanie

„Kawaii Scotland” Light novel to prequel mangi o tym samym tytule i, podobnie jak pierwowzór, jest diamentem w koronie Mangopolo i ucztą zmysłów dla koneserów garunku shoujo. Ta perła lightnovelistycznej literatury przygodowej zabierze cię do krainy owczym mlekiem płynącej, pełnej namiętności, egzotycznych wysokokalorycznych smaków, pięknych młodzieńców w kiltach, i tajemniczej arystokracji, która chce robić wały podatkowe.

Fabuła została osadzona na silnych fundamentach surrealizmu, ubogacona kwiecistymi opisami i licznymi przypisami dowodzącymi, że autorzy w młodości chcieli zostać Terrym Pratchetem, jak dorosną. To dzieło rzeźbione z klisz i schematów jest tak szablonowe, że aż staje się nadszablonowe i przebija swoją szablonowością granice szablonowości i wychodzi po drugiej stronie skali, stając się nieszablonowym.

Historia przedstawia perypetie młodego chłopaka, Tonidosenseia, podstępnie zwabionego na dwór enigmatycznego władcy Szkocji, który docenia jego wybitny matematyczny talent. Dla swoich niecnych celów każe mu poszerzyć granice arytmetycznego poznania o wynalezienie liczby większej niż 100 – są to bowiem trudne czasy dla Szkocji i na tej liczbie została postawiona intelektualna bariera, której żaden szkot nie ma śmiałości, zdolności ani sprytu przebić. Zadanie jest niezwykle trudne, ponieważ na drodze do poznania starożytnej, utraconej wiedzy czyhać będą liczne niebezpieczeństwa. Nim się bowiem obejrzy, zostanie uwikłany w sieć dworskich intryg, romansów i terroru psychicznego. Czy uda mu się wyjść cało z opresji? Czy może bezpowrotnie wpadnie w niebezpieczne tango arytmetyki namiętności?

Wszystko to okraszone zostało wykwintnymi ilustracjami Dranki. Są na nich m. in. Kot (bardzo puchaty), Szkot-Kot i nadobni młodzieńcy o osobowościach tak wspaniałych i bujnych, jak ich łydy.

Indeks
KOM07662
Producent
Waneko
Ilość stron
220
Oprawa
miękka z obwolutą
Papier
offsetowy
Druk
czarno-biały
Gatunek
komedia
Liczba tomów
seria kontynuowana
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.