• Produkt niedostępny
  • -20%
PUŁKOWNIK ŻBIK Tajemnica "Plaży w Pourville"

PUŁKOWNIK ŻBIK Tajemnica "Plaży w Pourville"

19,90 zł
15,92 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz Władysław Krupka, rysunki Bogusław Polch

Ilość
Obecnie brak na stanie

Wielki powrót jednego z najpopularniejszych polskich komiksowych bohaterów wszech czasów! Do akcji ponownie wkracza kapitan Żbik, a w zasadzie pułkownik, bo w tej randze jest były funkcjonariusz milicji w roku 2000, gdy rozpoczyna się akcja zeszytu Tajemnica "Plaży w Pourville". Ten komiks to również powrót do słynnej serii współtwórców jej największych sukcesów. Po ponad 20 latach przerwy scenariusz napisał Władysław Krupka, a całość narysował Bogusław Polch.

Fabuła komiksu dotyczy prawdziwego wydarzenia - głośnej kradzieży obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville" z rogalińskiej galerii obrazów należącej do Muzeum Narodowego w Poznaniu we wrześniu 2000 roku. Policjantom pracującym nad sprawą kradzieży wartego miliony dolarów płótna będzie musiał pomóc słynny Jan Żbik, a także jego wnuk Michał, pracujący dla Centralnego Biura Śledczego.

Komiks, łączący fakty z odautorską fikcją, pierwotnie ukazywał się w odcinkach w "Bezpłatnym Tygodniku Poznańskim". Jego publikacja rozpoczęła się 1 września 2003 roku, a zakończyła pół roku później. W tym czasie losy skradzionego obrazu wciąż nie były znane. Teraz już są, więc do pierwszego albumowego wydania Tajemnicy "Plaży w Pourville" autorzy specjalnie stworzyli nowe zakończenie.

Indeks
KOM010575
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Władysław Krupka
Rysunki
Bogusław Polch
Ilość stron
32
Oprawa
miękka
Papier
offsetowy
Druk
kolorowy
ISBN
9788360915745
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.