• -10%
KAJKO I KOKOSZ ZŁOTA KOLEKCJA tom 1

KAJKO I KOKOSZ ZŁOTA KOLEKCJA tom 1

99,99 zł
89,99 zł Zniżka 10%
Brutto

Scenarzysta i rysunki  Janusz Christa

KAJKO I KOKOSZ pojawili się na łamach trójmiejskiej popołudniówki „Wieczór Wybrzeża” w 1972 i stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów polskiej popkultury. 

Cykl Janusza Christy (1934-2008) opowiada o dwóch wojach – dzielnym i rozważnym Kajku oraz żarłocznym i nieco samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa oraz przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. 

ZŁOTA KOLEKCJA to wyjątkowa, jubileuszowa edycja z okazji 50-lecia serii. Kolekcja składa się z sześciu tomów, w których zebrane zostaną wszystkie komiksy KAJKO I KOKOSZ - w kolejności chronologicznej i poddane renowacji kolorystycznej.

Dodatkiem do każdego albumu jest obszerne posłowie Krzysztofa Janicza, zawierające wiele cennych informacji i ciekawostek o historii serii oraz samym Januszu Chriście. Czytelnicy znajdą też liczne archiwalne zdjęcia, okładki, ilustracje i szkice. 

Tom pierwszy kolekcji zawiera długą historię ZŁOTY PUCHAR poprzedzoną wstępem Pauliny Christy, wnuczki Mistrza. Przybliża najmłodsze lata Janusza Christy i jego artystyczną drogę do stworzenia KAJKA I KOKOSZA.

Indeks
KOM012394
Producent
Egmont
Scenariusz
Janusz Christa
Rysunki
Janusz Christa
Ilość stron
160
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Gatunek
fantasy
komedia
przygoda
ISBN
9788328149823
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.