• -10%
JEŻ JERZY Dzieła zebrane tom 3
  • JEŻ JERZY Dzieła zebrane tom 3

JEŻ JERZY Dzieła zebrane tom 3

69,90 zł
62,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 62,91 zł

Scenariusz Rafał Skarżycki, rysunki Tomasz Lew Leśniak

Ilość
W magazynie

Trzeci tom zbiorczego i kompletnego wydania przygód Jeża Jerzego, jednego z najpopularniejszych bohaterów współczesnego komiksu polskiego! Postać, stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zawsze była głosem młodego pokolenia, a autorzy znani z bezlitosnego wyśmiewania naszych narodowych wad i słabości. Przygody Jeża Jerzego to historie o piętnowaniu głupoty, nietolerancji i ksenofobii. Bohater konfrontował się m.in. ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią, a nawet samym Szatanem.

W tomie trzecim „Jeża Jerzego” znajdują się albumy „Człowiek z blizną”, „Jeż Jerzy musi umrzeć”, „Dokument”, a także dodatkowe ilustracje, szkice, alternatywne okładki, czy krótki komiks, w którym Jeż Jerzy spotyka Ratmana!

„Najważniejsze, że mamy Jeża. Ten Jeż jest nasz, tak jak Małpa była tamtych. Ten Jeż wyrósł na naszej trawie, unosił się na naszych chmurach, krwawił tak jak my, uciekał przed tym samym i z tego samego się brechtał, leżał pod naszą ławeczką, uderzał do naszych panien. A jak go wywiózł taki jeden w kominiarce do lasu, to wrócił do miasta. Też byśmy wrócili.” - fragment wstępu Michała Śledzia Śledzińskiego.

Indeks
KOM011736
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Rafał Skarżycki
Rysunki
Tomasz Leśniak
Ilość stron
200
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
EAN
9788366128705
ISBN
9788366128705
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.