• -20%
IRENA tom 4 Jestem z ciebie dumny

IRENA tom 4 Jestem z ciebie dumny

49,00 zł
39,20 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz Jean-David Morvan, Severine Trefouel, rysunek David Evrard

W tym tomie sięgamy do momentów życia Ireny Sendlerowej podczas Powstania Warszawskiego. Autorzy rysują również obraz powstańczej Warszawy i przedstawiają go w przystępny dla dzieci sposób.

Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporu, była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. W 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Zmarła w 2008 roku w Warszawie.

Warto podsunąć go do przeczytania dzieciom, ale lektura będzie zajmująca także dla dorosłych. Trzeba jednak potraktować tę opowieść, zgodnie z intencjami autorów, jako jedynie zaproszenie do samodzielnego studiowania niezwykłego życia tytułowej bohaterki. Nie jest to bowiem komiks historyczny w sensie ścisłym, nie jest to także – tym bardziej – dokument ukazujący wiernie poszczególne zdarzenia z jej życia (choć w komiksie znalazły się przypisy wyjaśniające pewne zdarzenia oraz lista książek poświęconych Irenie Sendlerowej). „Irena” pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie przedkładający życie innych ponad własne bezpieczeństwo.

Paweł Ciołkiewicz, esensja.pl

Indeks
KOM09310
Producent
Timof Comics
Scenariusz
ean-David Morvan, Severine Trefouel
Rysunki
David Evrard
Tłumaczenie
Małgorzata Fangrat
Ilość stron
68
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
historyczny
Liczba tomów
5, seria zakończona
Kolor
Walter Pezzali
ISBN
9788365527998
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.