• -10%

HOTEL DZIWNY tom 3 Jego Wysokość Król Grzybów

39,90 zł
35,91 zł Zniżka 10%
Brutto

Scenariusz Florian Ferrier, Katherine Ferrier, rysunek Katherine Ferrier

Trzeci tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników.

Do Hotelu Dziwnego zawitała jesień, a jesień to czas robienia konfitur! Nie da się jednak zrobić konfitur jeżynowych bez jeżyn, które właśnie się skończyły. W ich poszukiwaniu zostaje wysłany do lasu Kaki, który tego zadania – jak zresztą wszystkich zadań – podejmuje się bardzo niechętnie. Przez całą drogę marudzi i narzeka na swój okropny los.

Humor poprawia mu się, gdy zamiast jeżyn znajduje w leśnym poszyciu… berło i koronę! Zakłada ją na głowę i natychmiast zostaje uznany za Jego Wysokość Króla Grzybów, co podoba mu się niezmiernie, szczególnie że poddani wypełniają każdy jego rozkaz we wszystkim go wyręczając. Gorzej, że będąc królem musi stawić czoła wyzwaniu o wiele trudniejszemu niż szukanie jeżyn – Królestwu Grzybów grozi wielkie niebezpieczeństwo i może je uratować tylko król!

„Jego Wysokość Król Grzybów” to trzeci tom niezwykle popularnej serii dla młodych czytelników. Jej bohaterami są mieszkańcy tytułowego hotelu: Kaki – puchaty, fioletowy i bardzo leniwy stworek; pan Snarf – recepcjonista duch; pan Leclair – szczur książkowy oraz Marietta, pozornie zwyczajna dziewczynka. W ich fantastycznych przygodach pomaga im także Celestyn, chłopiec z sąsiedztwa noszący kapelusz w kształcie grzyba.

Wydawnictwo
Kultura Gniewu
Scenariusz
Katherine Ferrier, Florian Ferrier
Rysunki
Katherine Ferrier
Tłumaczenie
Aleksandra Jaszak
Ilość stron
40
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.