• Produkt niedostępny
  • -15%
JIM CUTLASS tom 1

JIM CUTLASS tom 1

99,99 zł
84,99 zł Zniżka 15%
Brutto

Scenariusz Jean-Michel Charlier, rysunki Jean Giraud, Christian Rossi

Ilość
Obecnie brak na stanie

Seria westernowa autorstwa twórców legendarnego "Blueberry’ego"! Pierwszy album zbiorczy przygód młodego kapitana Cutlassa zawiera trzy epizody: "Mississipi River", "Człowiek z Nowego Orleanu" i "Biały aligator". Po wojnie secesyjnej Luizjana była bardzo niebezpiecznym miejscem. Bieda, upadające plantacje, bandy złożone z bezrobotnych Murzynów, zdzierstwa władz okupacyjnych Unii, rajdy Ku Klux Klanu, wszechobecna korupcja i walka o wpływy. 

W takiej sytuacji Cutlass wraca na Południe, aby objąć majątek ziemski, który dostał w spadku. Razem z piękną kuzynką zrobią wszystko, żeby uratować bankrutującą plantację. Niestety, znajdzie się wielu wpływowych i sprytnych ludzi, którzy nie cofną się nawet przed morderstwami, aby przeszkodzić kapitanowi i jego krewnej w osiągnięciu celu! 

Cykl wymyślili dwaj legendarni twórcy komiksu francuskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier i rysownik Jean Giraud, czyli Moebius ("Feralny Major", "Arzach", "Świat Edeny"). Po śmierci Charliera Giraud ograniczył się do pisania scenariuszy przygód Cutlassa, a rysunkami zajął się Christian Rossi, autor ilustracji do licznych serii, m.in. "W.E.S.T".

Indeks
KOM09089
Producent
Egmont
Scenariusz
Jean-Michel Charlier
Rysunki
Jean Giraud, Christian Rossi
Ilość stron
188
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
akcja
historyczny
przygoda
western
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.