• -20%
TRZECI TESTAMENT tom 1 Juliusz

TRZECI TESTAMENT tom 1 Juliusz

149,99 zł
119,99 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenarzysta Xavier Dorison, Alex Alice, rysunki Robin Recht, Thimothée Montaigne

Zbiorcze wydanie nowej serii, która jest prequelem kultowego cyklu Trzeci Testament! W Juliuszu zostaje wyjaśnione pochodzenie manuskryptu zawierającego Słowo Boże. Zakreślona z rozmachem alternatywna wizja dziejów ukazuje sięgające głębokiej starożytności korzenie Hordy i krętych dróg kolejnych przymierzy Boga z jego ludem. Minęło trzydzieści lat od śmierci Chrystusa. Nowa religia zdobywa coraz więcej wyznawców. 

Wódz Juliusz Publiusz Windeks wraca do Rzymu po zwycięskiej wyprawie wojennej. Zamierza odmienić oblicze skostniałego cesarstwa, a w tym celu chce wykorzystać niechęć Rzymian do rosnących w siłę chrześcijan. Tymczasem pokonane w pradawnych czasach moce ciemności dążą do odbudowania swojej potęgi. W zagubionych pośrodku pustyni ruinach przeklętego miasta czeka na swojego wskrzesiciela śpiąca armia ludzi-demonów. Zbliża się starcie nadprzyrodzonych potęg, jednak także śmiertelnicy mogą odegrać w tej wojnie ważną rolę, o ile okażą się godni wyznaczonych im ról...

Stworzona przez Alexa Alice’a (Gwiezdny zamek) według pomysłu Xaviera Dorisona (Kriss de Valnor, Sanktuarium) monumentalna opowieść jest prequelem innej napisanej przez nich serii – Trzeciego Testamentu.

Producent
Egmont
Scenariusz
Xavier Dorison, Alex Alice
Rysunki
Robin Recht, Thimothée Montaigne
Tłumaczenie
Maria Mosiewicz
Ilość stron
326
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.