• -15%
BRYGADA ŻYDOWSKA

BRYGADA ŻYDOWSKA

99,99 zł
84,99 zł Zniżka 15%
Brutto

Scenariusz i rysunek Marvano

Zbiorcze wydanie opowieści historyczno-przygodowej belgijskiego mistrza komiksu Marvano, kontynuującej niektóre wątki albumu Grand Prix.

W 1944 roku rząd brytyjski wydał pozwolenie na sformowanie Brygady Żydowskiej. W lutym następnego roku jednostka trafiła na front, a później została rozlokowana na północy Włoch. Wówczas rozpoczęła się awanturnicza działalność członków brygady, którzy na własną rękę postanowili prowadzić w Europie antynazistowską krucjatę. Jednocześnie włączyli się w szeroko zakrojony przemyt ludzi i broni do Palestyny, gdzie ich bracia szykowali się do utworzenia niepodległego Izraela. Album ukazuje pełne krwawych przygód losy żydowskich i brytyjskich żołnierzy brygady od ich bojowego chrztu we Włoszech aż po walki z Arabami w Palestynie, toczone w przededniu proklamowania państwa izraelskiego w 1948 roku.

Marvano (Mark Van Oppen) zdobył sławę seriami stworzonymi według książek Joego Haldemana: Wieczna wojna i Wieczna wolność. Samodzielnie napisał i narysował cenione przez czytelników cykle Berlin i Grand Prix.

Producent
Egmont
Tytuł oryginalny
La brigade juive Vigilante, TTG, Hatikvah
Tłumaczenie
Maria Mosiewicz
Ilość stron
144
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.