• Produkt niedostępny
  • -20%
CRIMINAL tom 2 Umarli i umierający / Fatalna noc

CRIMINAL tom 2 Umarli i umierający / Fatalna noc

89,00 zł
71,20 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz Ed Brubaker, rysunek Sean Phillips

Ilość
Obecnie brak na stanie

Criminal to jeden z najbardziej cenionych komiksów kryminalnych dwudziestego pierwszego wieku, zdobywca sześciu nagród Eisnera i dwóch nagród Harveya, w tym dla najlepszego scenarzysty i najlepszej nowej serii. Prawdziwy tryumf niezawodnego duetu twórców – Eda Brubakera i Seana Phillipsa – w których imponującym dorobku znajdują się także takie tytuły jak The Fade Out (Zaćmienie), Fatale, Velvet, Incognito i Sleeper.

Drugi tom zawiera kolejne z pozoru niezwiązane ze sobą historie, które przeplatają wątki, miejsca i postaci, wciągając czytelnika coraz bardziej i głębiej w zimny, acz niezwykle żywy świat przestępców.

W Umarłych i umierających piękna i pozbawiona złudzeń kobieta wraca do domu w poszukiwaniu zemsty, stając pomiędzy dwoma najlepszymi przyjaciółmi, z których jeden to syn miejskiego króla zbrodni. Jaką rolę odgrywa w tym niebezpiecznym trójkącie nękany wspomnieniami wojny Tegg Lawless? Umarli i umierający to jedna historia, trzy punkty widzenia i powrót do szalonych lat siedemdziesiątych.

Wiele lat temu Jacob Kurtz – bohater Fatalnej nocy – porzucił przestępcze życie, w którym się wychował, by zostać szczęśliwym mężem. Jednak kiedy policja uczyniła go głównym podejrzanym straszliwej zbrodni, jego świat legł w gruzach. Teraz Jacob jest cieniem dawnego siebie. Cierpiący na bezsenność wędruje nocami po mieście, aż do jednej feralnej nocy, kiedy trafia w niewłaściwe miejsce w chwili, która popchnie go ku krętej ścieżce wiodącej od seksu do porwania, napadu i morderstwa.

„Dzieła Brubakera i Phillipsa zawsze wyprzedzały swoje czasy o jakieś osiem lat”.

– Brian K. Vaughan

„Brubaker i Phillips wyznaczają najwyższy standard kryminalnych serii komiksowych”.

– Warren Ellis

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Criminal vol. 2 #1-7.

Producent
Mucha Comics
Scenariusz
Ed Brubaker
Rysunki
Sean Phillips
Tłumaczenie
Paulina Braiter
Ilość stron
224
Oprawa
twarda
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.