• Produkt niedostępny
  • -15%
CIEMNOŚCI SMALANDII

CIEMNOŚCI SMALANDII

119,00 zł
101,15 zł Zniżka 15%
Brutto

Scenariusz i rysunki Henrik Bromander

Ilość
Obecnie brak na stanie

Gej-faszysta, który rysuje autobiograficzne komiksy. Głęboka przyjaźń, która kończy się wielkim rozczarowaniem a później nawet pobytem w więzieniu. Powoli wymierająca mieścina, niedługo tak zacofana i zapomniana jak fanziny z autorskimi komiksami wydawane przez głównego bohatera Erika.

Szwedzki pisarz Henrik Bromander (ur. w 1982 r.) powraca w Ciemnościach… do swoich smalandzkich korzeni, do historii swoich dziadków i wspomnień, które leżały głęboko ukryte w zakamarkach pamięci. W swoim najbardziej obszernym tytule udaje mu się nagiąć granice, w których zazwyczaj poruszają się autorzy alternatywnych komiksów, a jednocześnie dostarcza niepokojącą analizę współczesnej Europy Północnej, gdzie wieją coraz chłodniejsze polityczne wiatry.

Ciemności Smalandii dostały w 2012 roku nagrodę Prapsa (Urhundenpriset) za najlepszy szwedzki komiks a w 2014 roku trafiły na deski teatru Regionteatern Blekinge Kronoberg.

Z recenzji Ciemności Smalandii: „Album Henrika Bromandera na pierwszy rzut oka wydaje się typową dla swojego pokolenia produkcją podobną do tych, które od dłuższego czasu dominują scenę szwedzkiego komiksu. Jednak po bliższym zetknięciu się jego narracją i jego motywami naszym oczom ukazuje się nieokiełznany talent, który potrafi bardzo wiele przekazać za pomocą niewielkich technicznych środków.” Jonas Ellerström, Smalandsposten         

Komiks dla dojrzałego czytelnika.          

Indeks
KOM09892
Producent
Centrala
Scenariusz
Henrik Bromander
Rysunki
Henrik Bromander
Tłumaczenie
Katarzyna Syty
Ilość stron
628
Oprawa
twarda
Druk
amber graphic
czarno-biały
Od lat
18+
ISBN
9788363892746
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.