• -20%
BINIO BILL i Szalony Heronimo

BINIO BILL i Szalony Heronimo

39,90 zł
31,92 zł Zniżka 20%
Brutto

Scenariusz: Jerzy Wróblewski

Rysunki: Jerzy Wróblewski

„Szeryfie, zmierza tu jakaś niezwykle urocza niewiasta!” - tymi słowami zaczyna się album „Binio Bill i Szalony Heronimo”, piąty już tom odrestaurowanych przygód kowboja stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego.

Niewiastą okazuje się Katherine Górski, która szuka zaginionego na Dzikim Zachodzie ojca. Binio Bill najchętniej od razu zabrałby się do pomocy, ale na przeszkodzie staje pilna depesza - Szalony Heronimo z uciekł z rezerwatu i zbiera wojowników z plemienia Apaczy!

„Binio Bill i Szalony Heronimo” to ciąg dalszy westernowych przygód bohatera znanego z komiksów drukowanych w "Świecie Młodych" oraz albumu „Skarb Pajutów”. Powstał w 1991 roku, ale niestety już się wtedy nie ukazał. Wkrótce po ukończeniu prac nad rysunkami, ale przed położeniem kolorów, Jerzy Wróblewski zmarł.

W 2009 roku, dzięki staraniom rodziny autora, ostatnia przygoda Binio Billa opuściła szuflady i ukazała się w wersji czarno-białej. Teraz po raz pierwszy do rąk czytelników trafia ten album w wersji kolorowej. Tomasz Kaczkowski dołożył wszelkich starań, by zachować wierność kolorystycznej palecie Jerzego Wróblewskiego.

Indeks
KOM09375
Producent
Kultura Gniewu
Scenariusz
Jerzy Wróblewski
Rysunki
Jerzy Wróblewski
Ilość stron
48
Oprawa
miękka
Papier
kredowy
Druk
kolorowy
Gatunek
western
Wydanie
II
ISBN
9788366128439
chat Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.