• Produkt niedostępny
  • -10%
NIEPOCIESZONY
  • NIEPOCIESZONY

NIEPOCIESZONY

36,90 zł
33,21 zł Zniżka 10%
Brutto

Najniższa cena z ostatnich 30 dni:

Autor Kazuo Ishiguro, tłumacz Tomasz Sikora, wydawca Albatros, stron 560 oprawa miękka ze skrzydełkami.

Ilość
Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży.

Książka laureata literackiej Nagrody Nobla 2017

Powieść napisana w konwencji kafkowskiej groteski, w której czas i przestrzeń podlegają zniekształceniom jak w koszmarze sennym. Utrzymana w niepokojącej, onirycznej poetyce.

Ryder, światowej sławy pianista, przybywa do bezimiennego miasta gdzieś w Europie, by dać koncert w tutejszej filharmonii.
Napotkani mieszkańcy wydają się czegoś po nim oczekiwać, choć zupełnie nie tego, czego mógłby się spodziewać. Czy młoda kobieta z synkiem, z którą zgadza się porozmawiać na prośbę jej ojca, boya hotelowego, jest w rzeczywistości jego partnerką życiową? Żoną? Kimś, kogo znał wcześniej? Ryder niewiele pamięta, a strzępki wspomnień okazują się niezbyt wiarygodne. Nieoczekiwanie orientuje się, że nie wie nawet, kto go zaprosił, że znalazł się w obcej sobie, zagmatwanej i wrogiej przestrzeni, w zamkniętym kręgu ludzi, których być może spotkał i miejsc, które być może kiedyś odwiedził. Świecie surrealistycznym, zabawnym i groźnym - po troszę jak z 'Alicji w Krainie Czarów', po troszę jak ze 'Strefy zmroku'. W społeczności miasta zdaje się panować desperacja i zagubienie, zaś Ryder urasta niemal do roli mesjasza, który ma ocalić je przed upadkiem.

Indeks
KOM05539
Producent
Albatros
EAN
9788381250924
ISBN
9788381250924
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej opinii.