HELLBOY tom 1 Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła

HELLBOY tom 1 Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła

Scenariusz Mike Mignola, John Byrne, rysunki Mike Mignola, wydawnictwo Egmont, stron 288, oprawa twarda, papier kredowy, druk kolorowy.

Więcej szczegółów


72,00 zł

Nowe, ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.

Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro. Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.

Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści, często oparte na mitach z różnych części świata oraz znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.