WORBLA'S TranspaArt S

WORBLA'S TranspaArt S

Wymiary 50 x 37,5 cm.

Więcej szczegółów


40,00 zł

Worbla’s TranspaArt – jest najnowszym materiałem termoplastycznym z rodziny WORBLA.

Arkusz należy podgrzewać w temperaturze około 120C, w związku z tym ZALECAMY STOSOWANIE RĘKAWIC OCHRONNYCH (wykończonych gumą), gdyż bezpośrednie dotknięcie rozgrzanego materiału może powodować poparzenia.

Materiał stygnie stosunkowo szybko, ale można go podgrzewać dowolną ilość razy, dlatego zalecamy pracę nad mniejszymi fragmentami, a nie podgrzewanie całego arkusza na raz. W przypadku przegrzania, na powierzchni materiału pojawiają się bąbelki powietrza, a sam materiał częściowo traci przezroczystość.

Do kształtowania aktywnego materiału zalecamy wykorzystanie zwilżonej gąbki, lub miękkiej szczoteczki do zębów. Worbla’s TranspaArt można stosować z formami do odlewów.

Produkt zagnieciony w kulkę nabiera mlecznej barwy w związku z czym możliwe jest tworzenie podświetlanych kamieni i innych podobnych elementów, jednak nie będą one w 100% przezroczyste.
Worbla’s TranspaArt może być malowany za pomocą farb w sprayu, a także stosowany z foliami używanymi przy tuningu samochodów np. w celu zmiany koloru przezroczystego materiału. W przypadku zastosowania folii na powierzchni materiału, przed ponowną aktywacją (podgrzaniem WTA) folię należy usunąć. Powstałe w trakcie obróbki nierówności można zamaskować używając przezroczystego lakieru do paznokci. Jeśli jedna warstwa materiału jest niewystarczająca, lub zaistnieje potrzeba połączenia jednego lub kliku elementów z WTA zalecamy stosowanie przezroczystego kleju typu Super Glue, Kropelka i podobnych.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Only registered users can post a new comment.