• Obniżka

THE MANGA GUIDE Fizyka

69,00 zł
62,10 zł Zniżka 10%
Brutto

Scenariusz i rysunek Hideo Nitta, Keita Takatsu, TREND-PRO Co. Ltd, wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN, stron 234, oprawa miękka, druk czarno- biały.

Ilość

Podstawą zrozumienia fizyki jest właściwe „widzenie” tego, co chcemy zbadać.

W szczególności w mechanice klasycznej trzeba rozumieć, jak prawa fizyczne odnoszą się obiektów będących w ruchu. Niestety tradycyjne podręczniki rzadko zawierają odpowiednie obrazy takiego ruchu.

The Manga Guide. Fizyka jest próbą pokonania ograniczeń tradycyjnych podręczników przez użycie komiksu. Komiksy nie są jedynie zwykłymi ilustracjami – są ekspresyjnym i dynamicznym nośnikiem, który może przedstawiać upływ czasu. Umożliwiają obrazowe wyrażenie zmian w ruchu. Mogą także zmienić prawa, które wydają się nieciekawe, oraz nierealne scenariusze w rzeczy znane, przyjazne i łatwe do zrozumienia.

Główną postacią książki jest uczennica liceum, Megumi Ninomiya, dla której fizyka jest trudna. Moim szczerym pragnieniem jest to, aby tę książkę przeczytało możliwie jak najwięcej czytelników, którzy myślą, że „fizyką jest trudna” i którzy „nie lubią fizyki”, i aby znaleźli – choćby najmniejszą – przyjemność w nauce fizyki, tak jak stało się z Megumi.

Opis

Scenariusz
Hideo Nitta, Keita Takatsu, TREND-PRO Co. Ltd
Rysunki
Hideo Nitta, Keita Takatsu, TREND-PRO Co. Ltd
Tłumaczenie
Małgorzata Dąbkowska-Kowalik, Witold Sikorski
Ilość stron
234
Oprawa
miękka
Druk
czarno-biały